Vill du spela golf på Halmstad GK - rankad som en av Sveriges absolut bästa golfanläggningar! Här hittar du all information du behöver:
Pelle Sjöö från PD Olje AB visar sin klass genom att vinna sista Nätverksgolfen innan uppehållet.
Återigen en underbar dag som gick i sann Nätverksanda och som började redan 7.45 med frukost för att sedan fortsätta med nästan gemensam start från 17, 18, 1 och 2 på Norra banan.
Pelle Sjöö, som var huvudperson vid DI-träffen, var även idag huvudperson med ett briljant spel och som tydligen blev så inspirerad av damernas uppvaktning på festen den kvällen att han kanske spelade över sin förmåga eller också är han så bra som han visade idag. En runda på 69 och en sänkning av HCP är ju inte dåligt. Pelle får snarast möjligt ta sig in i underhållningsbranschen, för det ger ju ett tydligt resultat även i golfen i Pelles fall.
Björn Hall PR-kommittén och Mats Löventorn var inte så mycket sämre med sina 71.
Överhuvudtaget var det bra resultat denna dag och undra på det med en sådan fin golfbana.
Nästa Nätverkgolf går av stapeln den 10 augusti.
Här ser vi Hans Bergelin, Handelsbanken vid sitt inspel på sista hålet. Peller Sjöö och Johan Thorstensson verkar leta efter något vitt i ruffen. Denna boll startade från 17:e hålet
Här har Johan Thorstensson klämt till med en för snabb putt på första hålet. Bollen som redan ligger på green är undertecknads.